Létrehozva: 2015.08.22.

Magyar aranyszombat: több sportágban is lenyomtuk a világot!

Ismét Magyarországot csodálja a világ! Vizes sportokban néhány órán belül kilenc érmet nyertünk. De atlétikában is remek eredményeket hozott a szombat délelõtt!

Ismét jó érzés magyar sportrajongónak lenni! Több sportágban hihetetlen sikerekkel, kiváló egyéni teljesítményekkel indult versenyzőink számára a szombat.

Atlétika

Elsőként atlétáink hozták a jó eredményeket! A kalapácsvető olimpiai bajnok Pars Krisztián és a fedettpályán Eb-aranyérmes súlylökő, Márton Anita is bejutott a 12-es döntőbe a pekingi atlétikai világbajnokság első napján.

Márton a negyedik, Pars a kilencedik eredménnyel jutott a fináléba. Súlylökőnk sikeréért ma 14 órakor szoríthatunk!

Búvárúszás

Balázs Péter és Gurisatti Lilla is aranyérmes lett szlalomban a tájékozódási búvárúszók felnőtt világbajnokságán és junior Európa-bajnokságán a csehországi Liberecben.

GRATULÁLUNK AZ ÚJABB VILÁGBAJNOKI ELSÕSÉGHEZ!

Posted by Magyar Búvár Szakszövetség - Hungarian Divers Federation on 2015. augusztus 21.

Balázsnak - aki a Magyar Búvár Szakszövetség alelnöke is - ez pályafutása tizedik vb-elsősége. A junior nők között Gurisatti már a harmadik aranyérmét gyűjtötte be Liberecben.

A parallel versenyben a felnőtt férfiak között Dunszt Károly ezüst-, míg a juniorok mezőnyében Láng Péter bronzérmet szerzett. A szombati záró nap előtt a magyarok 6 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek.

Kajak-kenu

A milánói kajak-kenu világbajnokságon a szombat délelőtti tíz döntőből mindössze kettőben nem volt magyar versenyző.

A női kenu kettesek között 1000 méteren bronzérmet nyert a Takács Kincső, Lakatos Zsanett páros.

Kajak egyéniben, 500 méteren ezüstérmes lett Kárász Anna.

A kajak kettesek mezőnyében a Tótka Sándor, Molnár Péter alkotta magyar egység kiválóan evezett: a célfotó előbb a második, majd az első helyre tette őket. Örülni azonban mégsem tudtak, mivel rossz rajt miatt a 200 méteres versenyszám döntőjét megismétlik.

A nap eddigi legjobb magyar eredményét a Szabó Gabriella, Kozák Danuta női kajak kettes szállította 500 méteren. Párosunk esélyeshez méltóan elsőként evezett a célba, így megnyerte a vb-t!

Innen sem volt még megállás: ugyanis bronzérmes lett a Sarudi Alíz, Bodonyi Dóra női kajak kettes 1000 méteren.

Ráadásul beigazolódott az örökbecsű magyar mondás: ami késik, nem múlik! Az újra elindított K2-esek 200 méteres versenyén a Tótka, Molnár páros elsőként ért célba, ezzel megszerezte a szombat délelőtt újabb magyar aranyérmét!

A magyar termés tehát eddig összességében 9 érem! Kajak-kenusaink pedig hét olimpiai kvótát is szereztek.