Létrehozva: 2018.01.26.

Lesd meg, mi történt Babos Timivel a Grand Slam-győzelme után

Nem volt egyszerû a dolga. Videók, fotók, örömszavak és egy kis gubanc a bravúros Australian Open-gyõzelemrõl.

Mint arról a %RIPOST% beszámolt, Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán 1 óra 20 perc alatt megnyerte (6:4, 6:3) az ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros döntőjét.

Az orosz Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina duó legyőzése után Timiék ünnepélyes keretek között vették át a trófeát.

A magyar teniszezőnő ezután ütő helyett mikrofont ragadt:

Köszönöm Kikinek (Kristina Mladenovicnak – a szerző), akivel két év szünet után újrakezdtük. Hihetetlen érzés, hogy rögtön elsőre sikerült az Australian Open-győzelem!

"Elképesztően jó vele együtt játszani. Köszönöm a közönségnek is, csodálatos volt a Rod Laver Arénában befejezni. Ez a kedvenc Grand Slam-tornám, jövőre visszatérek. Azt hiszem, az elmúlt két hétben minden pályán szerepeltem itt a tornán, de igazán különleges volt itt befejezni a versenyt"

- mondta Babos Tímea hol nevetve, hol a könnyeivel küszködve.

Timi pályafutása első felnőtt Grand Slam-trófeáját nyerte Melbourne-ben, miután visszatért korábbi párospartneréhez, gyerekkori barátnőjéhez, "Kiki" Mladenovichoz. Pedig korábban a cseh Andrea Hlaváckovával is sikeresen szerepelt, októberben megnyerték a szingapúri WTA-világbajnokság női páros versenyét. Emberileg azonban nem jött ki akkori partnerével, így a vb-cím után visszatért Mladenovichoz.

Vele nagyon jól megértik egymást, még ha nem is mindig teljes az összhang... A hagyományok szerint a győztesek filctollal aláírják az egyik kamera lencséjét - csakhogy Mladenovic nem hagyott erre helyet Timinek. Íme, a vicces jelenet a legjobb szemszögből:

Babos előtt a magyar teniszezők közül Asbóth József (1947, Roland Garros - férfi egyes), Körmöczy Zsuzsa (1958, Roland Garros - női egyes), Taróczy Balázs (1981, Roland Garros és 1985, Wimbledon - mindkettő férfi páros) és Temesvári Andrea (1986, Roland Garros - női páros) nyert Grand Slam-tornát.

Az örömszavak után újra ütőt ragadott, s Rohan Boppana oldalán bejutott a vegyes páros fináléjába is. Vasárnap reggelre meglehet az újabb bajnoki cím.

Elképesztő dolog derült ki Ukrajnáról, erre nem gondolt senki

Meghökkentő videó jelent meg Putyin rettegett szövetségeséről

„Azt hittem, másnapos vagyok” – Viszketés jelezte, hogy rákos lett a fiatal férfi

Váratlan üzenet Németországból: „Hálásak lehetünk Magyarországnak!"

Nagyon benézték az osztrákok, jönnek a nem várt gyerekek

Román katonák lepték el Nagyváradot

Szabó Zsófi kapta Ördög Nóra sikerműsorát

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó