KIAJOBB

Dráma az NB I-ben, eldőlt három csapat sorsa

Tisztázódott az európai kupaszereplés és a kiesés kérdése is az izgalmas zárófordulóban.
  • Szerző: vav

A mezőny fele, hat klub sorsa is az utolsó, 33. forduló eredményein múlt a labdarúgó OTP Bank Ligában. Hárman-hárman az FTC és a Vidi mögötti harmadik dobogós helyért (és az európai kupaszereplésért), illetve a Haladás melletti másik kieső hely elkerüléséért küzdöttek. Végül a Debrecen lett a harmadik, a Honvéd pedig a negyedik (mindkettő indulhat az Európa-liga selejtezőiben), és az MTK esett ki az NB I-ből a másodosztályba.

Az is az utolsó játéknapon dőlt el, hogy a gólkirályi címen a tavalyi győztes Davide Lanzafame (FTC) és a sorozatban immár harmadszor gólkirályt adó Honvéd csatára, Holender Filip osztoznak, 16-16 találattal.