Létrehozva: 2016.05.21.

Cseh Laci vallott, úgy úszott, ahogy a csövön kifér

Szombaton újabb két éremmel bõvült a magyar medálgyûjtemény a londoni úszó Európa-bajnokságon.

Szombaton Kapás Boglárka kezdte az éremhalmozást, aki aranyérmet nyert 1500 méter gyorson, így harmadszor is a dobogó tetejére állhatott Londonban. A győzelem után madarat lehetett volna fogatni vele.

"Életemben nem élveztem még ennyire a versenyt, pedig nagyon hosszú volt a táv. Elindultam, úgy gondoltam lesz, ami lesz, és reméltem, végig tudom bírni. Nagyon boldog vagyok, madarat lehetne fogatni velem!"

Aztán Cseh László is győzött, ő 100 méter pillangón verte el a mezőnyt. Ez volt Cseh pályafutásának 33. Európa-bajnoki elsősége, Londonban pedig harmadszor érmes.

"Próbáltam úgy úszni, ahogy a csövön kifér. Örülök, hogy egy századdal megjavítottam a saját időmet."

A női 200 méteres gyorsúszás döntőjében két magyar is indult, Verrasztó Evelyn az ötödik lett 1:58.16 perccel, a 14 éves Késely Ajna pedig a hatodik helyen végzett 1:58.24 perces egyéni csúccsal.