A Barcelona újraválasztott elnöke biztos benne, hogy a focista maradni fog a klubnál.

Szerző Ripost

Joan Laporta, a Barcelona márciusban újraválasztott elnöke biztos abban, hogy a hatszoros aranylabdás labdarúgó Lionel Messi maradni fog a klubnál.

Fotó: AFP

Az argentin játékos szerződése nyáron lejár a katalán együttesnél, és bár a Paris Saint-Germain és a Manchester City is élénken érdeklődik a támadó iránt, Laporta szerint „minden a megfelelő ütemben halad” a világbajnoki ezüstérmes labdarúgó ügyében.

„Mindent, ami csak telik a klubtól, megteszünk azért, hogy maradjon. Messi nagyszerű ember, motivált, én pedig meg vagyok győződve róla, hogy a Barcában szeretné folytatni” – fogalmazott Laporta.

Messi, aki teljes felnőtt pályafutását a katalánoknál töltötte, tavaly augusztusban közölte, távozni akar az együttestől. Később úgy döntött, a mostani szezonra még marad Barcelonában, jövője körül ugyanakkor továbbra is sok a kérdőjel.

Az argentin csatár 2000-ben, 13 évesen lett a Barcelona játékosa, a felnőttek között a 2003/04-es idényben mutatkozott be, azóta pedig a klub történetének legeredményesebb futballistája lett. A többi között tíz bajnoki címet, hat Király Kupa-győzelmet, hét spanyol Szuperkupa-diadalt ünnepelhetett, a nemzetközi porondon pedig négy Bajnokok Ligáját, három európai Szuperkupát és három klubvilágbajnoki címet nyert az együttessel.

A bajnokságban harmadik helyen álló Barcelona szombat (ma) este a Spanyol Király Kupa döntőjében az Athletic Bilbao ellen lép pályára. A BL-ből a nyocladdöntőben búcsúzott a csapat.

Az orosz hadsereg megnevezte új célpontjait: Macront is említették