18
Figyelem!
Ez a tartalom olyan elemeket tartalmazhat, amelyek a hatályos jogszabályok kategóriái szerint kiskorúakra károsak lehetnek. Ha azt szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz erről a számítógépről kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot! A javasolt szűrőprogram elérhető ide kattintva.Ha Ön elmúlt 18 éves, akkor az "Elmúltam 18 éves" gombra kattinthat és a tartalom az Ön számára elérhető lesz.
Ha Ön nem múlt el 18 éves, kattintson a "Nem múltam el 18 éves" gombra, ez a tartalom az Ön számára nem lesz elérhető.
Börtön vár a modellekre, mert egy hotel teraszán meztelenkedtek
Az eset Dubajban történt, ahol a fundamentalista iszlám jog, azaz a saría szabályozza a helyes viselkedési formákat. A nyilvános meztelenkedés a „helytelen” kategóriába esik.- Szerző: Gaál józsef
Szombat este a dubaji rendőrség erkölcstelenség vádjával őrizetbe vett egy csoport modellt, miután a hölgyek anyaszült meztelenül pózoltak a város előkelő Marina nevű negyedének egyik luxusszállodájának a teraszán fényes nappal egy fotózás miatt – írja a The Sun internetes kiadása.
Women arrested after stripping naked to pose on balcony in Dubaihttps://t.co/9RwrgmqOEv pic.twitter.com/eCdNRg8Ajq
— The Scottish Sun (@ScottishSun) April 4, 2021
Az ukrán, fehérorosz és moldovai lányok vesztét az okozta, hogy a szemközti felhőkarcolókból többen is videóra vették, ahogy pucéran vonaglanak és simogatják egymást. Az akcióról készült felvételek aztán hamar bejárták a közösségi médiát, a helyi hatóságok is innen értesültek a történtekről.
Az Egyesült Arab Emírségekben az iszlám jog, azaz saría szabályozza a „helyes” viselkedési formákat közterületen. A helyi törvények értelmében az őrizetbe vett személyek maximum 6 hónap börtönbüntetéssel és mintegy 5 ezer dirham (450 ezer forint) pénzbírsággal sújthatók.
#Dubai police arrest group over balcony video of nude women
Videos and photographs depict over a dozen women without clothes; violations of UAE public decency law carry penalties of up to six months in prison and $1,360 fine pic.twitter.com/dq29MQoWa3
— ivan (@ivan8848) April 5, 2021
A dubaji rendőrség a Twitteren közölte, hogy letartóztatták az „illetlen videóban megjelent embercsoportot”, valamint egy orosz férfit, aki a fotózást szervezte. „Az ilyen elfogadhatatlan magatartás nem tükrözi az emirátusi társadalom értékeit és etikáját” – olvasható a rendőrség közleményében.
Az Egyesült Arab Emirátusokban egyébként annak ellenére is komolyan veszik a fundamentalista muszlim törvényeket, hogy az országban tömegével fordulnak meg a szabadelvű nyugati turisták. 2018-ban például letartóztattak és három napra fogdába zártak Dubajban egy 44 éves brit nőt, mert a repülőúton megivott egy pohárt bort az Emirates légitársaság járatán.