Létrehozva: 2017.12.21.

Õszinte vallomás, Thomas Dollról beszélt az edzőlegenda fia

Négy éve decemberben írta alá ferencvárosi szerzõdését Thomas Doll, aki azóta hét trófeát nyert a csapattal. A német tréner egyre feljebb tornássza magát a legeredményesebb Fradi-edzõk listáján, de vajon hova sorolhatjuk õt a zöld-fehér klub történetében?

Nyilasi Tibor első edzői korszaka (1990-94) óta Thomas Doll az első olyan trénere a Ferencvárosnak, aki legalább négy évet töltött el a klubnál.

A német szakember 2013. december 18-án írta alá a szerződését, és azóta hét trófeát nyert a csapattal: a három Magyar Kupa-siker mellett kétszer elhódította a Szuperkupát, egyszer bajnoki címet ünnepelt, és a Ligakupa utolsó kiírását is megnyerte.

Ha az FTC tavasszal megőrzi előnyét, és az első helyen végez az NB I-ben, akkor Thomas Doll csatlakozik a kétszeres bajnok Fradi-edzők mezőnyéhez. Közülük dr. Lakat Károly 1967-ben és 1968-ban nyert, és fia, Lakat T. Károly sportújságíró a %RIPOST%-nak elmondta, Doll már most a legsikeresebb ferencvárosi trénerek között említhető:

"Doll eredményeit nem lehet elvitatni, statisztikailag valóban a legjobb Fradi-edzők közé illik. Ráadásul 21 pontos előnnyel még senki nem nyert bajnokságot a Fradival. Az más kérdés, hogy apámék idejében két pont járt a győzelemért."

Azonban Lakat T. Károly hozzátette, egyetlen korábbi szezonnal sem összehasonlítható az a magyar futballközeg, amiben Doll ezeket az eredményeket elérte:

"Más dolog volt apámnak bajnokságot nyerni a Fradival egy olyan Újpest előtt, amely 102 gólt szerzett, vagy egy Vasas előtt, amely Hexagonal-tornát nyert. Ugyanazt az aranyérmet adják Thomas Dollnak a Paks legyőzéséért, mint amit apámék kaptak, amikor rendre 70 ezer néző előtt játszottak a Népstadionban. Doll lehet, hogy három Magyar Kupát nyert, de

apám idejében a Fradi adta az európai Aranylabdást,

VVK-döntőt játszott, plusz három játékosa szerepelt a világválogatottban (Novák, Szűcs, Albert)."

Amíg idehaza minden trófeát elhódított Thomas Doll a Ferencvárossal, addig a nemzetközi kupákban súlyos kudarcok érték. Hét Európa-liga illetve Bajnokok Ligája párharcból mindössze hármat nyert meg. A Ferencváros még egyszer sem élte meg az augusztust a német edzővel a nemzetközi kupákban.