Sóvárogsz az édességek után? Hihetetlen, de ez az egyszerű trükk segít
A cukorfüggőség kemény dolog, különösen akkor, ha délután 3-kor beüt az energiaválság, és mindent megtennél egy szelet sütiért. Egy ausztrál dietetikustól azonban szuper trükköket hallottunk.- Szerző: Horváth Gabi
Jessica Sepel ausztrál dietetikus maga is megtapasztalta a délutáni cukoréhséget. Épp ezért több trükköt is kitalált a szervezete becsapására, és a cukorfüggőség legyőzésére. Szerinte elsősorban a szokásokon kell változtatni: a legtöbben ugyanis egyszerűen megszoktuk, hogy valamilyen édességet eszünk ebéd után, vagy akkor, amikor elfogy az energiánk.
Persze nem csak a szokások lehetnek vétkesek a cukorfüggőségben: az ingadozó vércukorszint, a stressz, az érzelmi evés és bizonyos tápanyagok hiánya is cukoréhséget okozhat. Ám van néhány trükk, amivel kivédhetjük ezek hatását.
Az egyik az almaecet: Jessica egy-két evőkanállal tesz egy nagy palack vízbe belőle, és egész nap ezt iszogatja. De a citromlé is hasznos: teheted az ivóvízbe, de a salátádra is csepegtetheted.
A gyümölcs remek édességpótló, délután viszont jobb kerülni, mivel természetes cukortartalma kiválthatja a cukoréhséget. Az étkezéseid viszont mindig tartalmazzanak fehérjét és egészséges zsírsavakat, mivel ezek stabilizálják a vércukorszintet. A rostok is nagyon fontosak – a legjobb, ha ezeket zöld leveles zöldségek, teljes kiőrlésű gabonák és olyan keményítőtartalmú zöldségek formájában fogyasztod, amilyen a sütőtök és az édesburgonya. Ezek az ételek garantálják, hogy étkezés után ne éhezz meg gyorsan.
Délután 4-5 óra körül iktass be egy kisétkezést, amely szintén gazdag fehérjében. Egy pohár görög joghurt diófélékkel és fahéjjal, vagy egy kis hummusz zöldségekkel nagyon jó választás. A magnézium is segít megelőzni a cukoréhséget, este, lefekvés előtt vegyél be belőle 500 mg-t. A stressz csökkentésének módszereit is érdemes elsajátítanod: minden nap legyen 20-30 perced a lazításra, amikor kikapcsolod a kütyüket, és sétálsz, vagy olvasol helyette.