Létrehozva: 2016.10.06.

Saját magával játszadozik Hosszú Katinka

Nincsenek szavak arra a teljesítményre, amit Dubaiban letett az asztalra az úszófenomén. Jakabos mellett Gyurtának is sikerült érmet szereznie.

Megint átgázolt a világ úszómezőnyén Hosszú Katinka, aki öt győzelemmel zárt az rövidpályás világkupa ötödik, dubaji állomásán.

A háromszoros olimpiai bajnok a viadal honlapja szerint a szerdai döntők közül hétben szerepelt és nyert 100 méter háton (56.56 másodperc), 200 méter pillangón (2:05.62 perc), 400 méter gyorson (4:03.14), 100 méter vegyesen (58.09) és 400 méter vegyesen (4:33.84). Emellett második lett 100 méter gyorson (52.46) és 50 méter pillangón (25.99).

Hosszú már a nyitónapon, kedden is remekelt, hiszen négy első (200 méter gyors, 50 méter hát, 200 méter vegyes, 800 méter gyors) és két második helyet szerzett (100 méter pillangó, 200 méter hát).

Katinka az eddigi négy világkupa-verseny mindegyikén hét aranyérmet nyert, Dubaiban azonban kilencszer lett első, vagyis a legeredményesebb versenyén van túl, sikerült megint túlszárnyalnia önmagát, gyakorlatilag önmagával versenyez abban, hogy hol mennyi aranyat tud behúzni.

A dubaji viadal másik magyar női résztvevője, Jakabos Zsuzsanna szerdán Hosszú mögött második lett 200 méter pillangón (2:06.46) és 400 méter vegyesen (4:37.74), 100 méter vegyesen pedig harmadikként ért célba (1:00.23). A férfiaknál Gyurta Gergely 1500 méter gyorson bronzérmet nyert (14:47.68), írta meg az MTI.