KIAJOBB

A ma­gyar spor­to­lók le­győz­ték a vi­lá­got, ren­ge­teg arany­ér­met nyer­tek

Öt arany­ér­met sze­rez­tek a ma­gyar ver­seny­zők a fek­ve­nyomó-vi­lág­baj­nok­sá­gon To­ki­ó­ban. A vb-n 1033 spor­toló állt rajt­hoz.
  • Szerző: ST

A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) szerdai tájékoztatása szerint a klasszikus kategóriában a felnőtteknél Szabó Ágnes (+84 kg, Orosházi Toldi SE), a masters mezőnyben pedig Lombosi Melinda (+84kg, Erőművek SE) és Cserna János (+120 kg, Marvel Team) szerzett világbajnoki aranyérmet - írja az MTI.

A kép illusztráció
Fotó: MTI
EZEKET OLVASTAD MÁR?

A speciális fekvenyomó ruhát viselő versenyzők (EQ) között - ez a kategória először volt a vb-programban - a junioroknál Balog Nátán (74 kg, Marvel Team) és Véró Alex (+120 kg, Orosházi Toldi SE) bizonyult a legjobbnak.

A magyar szövetség információi szerint a csapat tagjai az öt világbajnoki aranyérmen kívül számos dobogós és pontszerző helyet szereztek Japánban.