Létrehozva: 2016.02.08.

Dárdainál betelt a pohár, rejtélyes ügyben üzent

Hiába a Dortmund elleni bravúr, nem maradéktalanul boldog a Hertha magyar edzõje. Frontot nyitott a játékvezetõk felé.

Dárdai Pál és a Hertha remek taktikáját méltatja a német sajtó a Borussia Dortmund megfékezése (0-0) után. Az ünnepelt magyar edző azonban korhol is – no, nem a sajátjait, hanem a játékvezetőket vette célba.

Volt szövetségi kapitányunk frontot nyitott. Az „ellenfél” Marco Fritz, aki a szombati meccs előtt, októberben a 9. fordulóban a Schalke-Hertha meccset is dirigálta.

Akkor már a 18. percben kiállította Dárdai forróvérű csatárát, Vedad Ibisevicet, most pedig szinte büntetlenül hagyta, hogy a dortmundiak fölrugdossák a bosnyák támadót.

„Azért cseréltem le Vedadot a 71. percben, mert sokszor szabálytalankodtak ellene, de egyetlen szabadrúgást sem kaptunk miatta

- idézte Dárdai kifakadását a Bild.

Ez egy rejtély számomra. Õ maga nem volt agresszív, állandóan ezen dolgozunk vele. A játékvezetőknek jobban kéne bánniuk vele, mert ez így nincs rendben. Nem is ez volt az első ilyen alkalom.

És ehhez még hozzájön, hogy az ellenfelei gyakran teátrálisan elesnek. Ilyenkor kénytelen vagyok a lecserélésével óvni őt.”

Dárdai véleményét osztja Michael Preetz menedzser is, aki egyenesen felhívást intézett a sporikhoz, hogy ugyanúgy bánjanak Ibiseviccsel, mint más játékosokkal.

A 31 éves csatárral korábban valóban sok gond volt a pályán, előfordult, hogy tettlegességért tiltották el 5 meccsről. Ugyanakkor szembetűnő: a korral, és/vagy Dárdai hatására már messze nem olyan rossz a magatartása, mint a híre.