Létrehozva: 2019.01.26.

Csoda történt Ausztráliában, két győztes a teniszdöntőn

Hihetetlen, mit mûvelt Oszaka. Két év után végre megtört a nõi Grand Slam-bajnokok átka.

A japán Oszaka Naomi nyerte meg az ausztrál nyílt teniszbajnokság női versenyét, mivel a szombati döntőben 7:6, 5:7, 6:4-re legyőzte a cseh Petra Kvitovát. A világranglistán egy éve még csak 72. helyezett ázsiai tehetség ezzel egyben hétfőtől Simona Halepet megelőzve világelső lesz.

Nem az erősségem a beszéd. Előzőleg készítettem jegyzeteket, de elfelejtettem, mit akartam mondani

- mondta többek között a Floridában élő, haiti és amerikai állampolgársággal is rendelkező Oszaka.

A 21 éves klasszis nyerte meg a legutóbbi Grand Slam-tornát is (a nem az ő hibájából botrányos véget ért US Openen). Mostani címvédésével különleges sorozatnak lett vége: az utóbbi két évben mind a nyolc nagy tornán más-más teniszezőnő győzött. Legutóbb 2015-ben Serena Williamsnek sikerült egymás után kétszer diadalmaskodnia.

A majd' két és félórás meccs végén alulmaradt Kvitová is inkább nevezhető győztesnek, mint vesztesnek. Alig több mint két éve egy betörő a házában késsel súlyosan megsebesítette az ütő bal kezét, és emiatt fél évet - többek között a 2017-es Australian Opent is - ki kellett hagynia. Akkoriban a pályafutása is veszélyben volt, álmodni sem mert arról, hogy valaha még Grand Slam-döntőbe jut.