Létrehozva: 2017.08.06.

Könnyek a pályán, Usain Bolt csodálatos futással búcsúzott

A világbajnoki aranyat megnyerõ Gatlin is meghajolt a jamaicai legenda elõtt. Többet már nem fut 100 méteren a nyolcszoros olimpiai bajnok.

Usain Bolt bronzérmes lett a 100 méteres síkfutás szombati döntőjében a londoni atlétikai világbajnokságon, miután Justin Gatlin és Christian Coleman is megelőzte.

A nyolcszoros olimpiai bajnok jamaicai sztár meglehetősen rosszul rajtolt, de a cél előtt kis híján utolérte a legnagyobb kihívójának tartott amerikai Colemant. Ám végül nem ő, hanem a 8-as pályán futó, ugyancsak amerikai Gatlin győzött 9.92 másodperccel, Coleman ideje 9.94, Bolté pedig 9.95 volt.

Gatlin évek óta próbálta legyőzni Boltot, de eddig nem sikerült neki. Az amerikai korábban lebukott doppingolással, annyira nem szeretik a szurkolók, hogy most is kifütyülték a győzelme után.

Bolt azonban szimpatikusan odament gratulálni Gatlinnak, aki előbb meghajolt előtte, majd a könnyeivel küzdve elterült a futópályán.

Ez volt Usain Bolt első veresége vb vagy olimpia döntőjében. A 2011-es világbajnokságon sem nyert, de akkor rossz rajt miatt kizárták. Bolt a brit fővárosban búcsúzik a versenyzéstől, tehát ez volt az utolsó 100 méteres fináléja.