Létrehozva: 2016.02.11.

Vészjósló jelentés: Ezért kapjuk a napokig tartó esőt!

Szerdán kezdett el az egész országban esni az esõ, de csütörtökön újra kisütött a nap. Az idõjósok szerint egy hétig biztosan számíthatunk tartós csapadékra, de azt nem lehet tudni, hogy pontosan meddig tart a szélsõséges idõjárás.

A sokéves átlag alapján, részben a hónap rövidsége miatt, az egyik legszárazabb hónapunk a február. Országos átlagban ilyenkor csak 35 milliméter csapadékra számítanak a szakértők, azonban az idén jóval csapadékosabb lesz ez az időszak, hiszen a következő egy-másfél hétben rendkívül nagy mennyiségű eső érkezik az ország területére, magasabban fekvő helyeken pedig tartós havas eső vagy havazás lesz.

Szerda délután a Kőris-hegyen és a Kőszegi-hegységben is téli hangulat lett úrrá, a Bakonyban és a Dunántúl középső-nyugati tájain 1-2 fok volt, az Alföldön még 9-10, néhol 11 fokot mutattak a hőmérők. Csütörtökön pedig alig szemerkélt az eső és egész nap élvezhettük a verőfényes napsütést. Ez a fajta változékony idő Pétervári Tibor meteorológus észlelő szerint nem másnak köszönhető, mint a nyugatról érkező mediterrán ciklonnak.

Sokfelé jelentős csapadékra van kilátás a következő napokban is, ugyanakkor a ciklon mögött hideg levegő érkezik, így az is előfordulhat, hogy a Dunántúlon az esőt havazás, havas eső váltja fel

- árulta el a %RIPOST%-nak az időjós, aki szerint azért csak a hét elején lehetett tudni a napokig tartó esőről, mert a változékony időjárás miatt csak 3 napra előre lehet biztos előrejelzést készíteni.

Aigner Szilárd visszafogottabban nyilatkozott az egy hétre ígért csapadékról, szerinte ugyanis az időjósok az utóbbi időben kissé túlzásokba esnek.

Nem gondolnám, hogy megállás nélkül esne majd az eső, inkább úgy hiszem, hogy a pár napos kisebb csapadékból és hőmérséklet-csökkenésből a tartósságra következtetnek

- osztotta meg véleményét a %RIPOST%-tal az ismert meteorológus, aki viszont elismerte, hogy februárban rendkívül ritkán volt ilyen meleg, mint idén.

Inkább áprilisi vagy júniusi a mostani idő, erre a két hónapra jellemző ez a fajta változékonyság

- mondta Aigner Szilárd, aki szerint az időjárás már átfordult a téliről tavaszira, de felhívta a figyelmet a későn érkező hóesés lehetőségére is.

Az utolsó havazások általában májusban szoktak lenni, de ne feledjük, hogy volt már példa augusztusi hóra is

- emlékeztetett a meteorológus, aki azt is elárulta a %RIPOST%-nak, hogy bár nagyon szeret síelni, mégis örül, hogy már nem esik a hó, az esőt viszont egyáltalán nem díjazza.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Nagy fájdalmai voltak, megműtötték Balázs Klárit

origo.hu

Újabb drámai részletek Károly király betegségéről

borsonline.hu

Itt az újabb sokk: Katalin hercegné után újabb közönségkedvenc híresség jelentette be, hogy rákkal küzd

hirtv.hu

Varga Judit interjúja után feljelentést tettek

ripost.hu

Nem akárkivel fotózták le Szoboszlait a budapesti éjszakában

mandiner.hu

Varga Judit közeli ismerőse: A Partizánban hallott robotikus hangnemet korábban csak otthon csillogtatta meg Magyar Péter

origo.hu

Hatalmas örömhírt jelentett be Lékai-Kiss Ramóna

travelo.hu

Videó: Ez a somogyi település a húsvéti dekorációk mogulja

ripost.hu

Egy ország kapott szívéhez a gyásztól: elhunyt a népszerű műsorvezető

vg.hu

Hörmann: Egy családias nagyvállalat alapja a bizalom-podcast ( hirdetés)

ripost.hu

4 csillagjegy, akiknek óriási fordulatot ígér a húsvéti hosszú hétvége

ripost.hu

Elhagyta az országot, Cipruson hunyt el minden idők egyik legjobb magyar csatára

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-