Létrehozva: 2017.01.19.

Így eshet ki a kézi-vébéről a magyar válogatott

Január 20-án sorsdöntõ találkozót játszik egymással Magyarország és Fehéroroszország. Valószínû, hogy megvan a csoport harmadik helye, de még ki is eshetünk.

Már csak egy forduló van hátra a franciaországi kézilabda-világbajnokság csoportmeccseiből. A magyarok a C csoportban a biztató harmadik helyen állnak, azonban nagyon fontos találkozót játszik nemzeti együttesünk a fehéroroszok ellenSzélsőséges esetben még ki is eshet Magyarország, mutatjuk hogyan.

A záró forduló előtt a magyarok előnye két pont Fehéroroszországgal és Chilével szemben. Chile az eddig nyeretlen Szaúd-Arábiával fog játszani, amelyet valószínű megver. Ha Fehéroroszország is legyőzni Magyarországot, akkor mind a három csapatnak 4-4 pontja lesz. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény számítana, ami a körbeverés miatt azonos (Chile megverte a fehéroroszokat), így az egymás elleni gólkülönbség lesz a perdöntő.

Ebben nemzeti együttesünk jelenleg jól áll, +5 a gólarányunk a Chile elleni győzelmünk miatt. A fehéroroszok -4-en állnak, míg Chile -1-es egymás elleni gólkülönbsége már nem változhat. Ennek köszönhetően Magyarország biztos, hogy a harmadik helyen jut tovább, ha négy vagy kevesebb góllal kap ki a záró fordulóban. Ha ötgólos vereséget szenvednénk, akkor a sorrend Fehéroroszország (+1), Magyarország (0), Chile (-1) lenne, ekkor a negyedik helyen jutna tovább a magyar csapat.

Ha hét vagy annál több góllal kapnánk ki 20-án a fehéroroszok ellen, akkor nem lenne kérdés, véget érne a világbajnokság a magyarok számára. De mi van akkor, ha épp hat góllal kapunk ki? Ebben az esetben Chile és Magyarország egyaránt -1-es gólkülönbséggel állna a minitabellán. Ekkor már az összesített gólkülönbség rangsorol. Ebben viszont Magyarország fölénye hatalmas Chiléveal szemben, a dél-amerikai ország a zárómeccsen 42 góllal kellene verje Szaúd-Arábiát. Mivel ez szinte lehetetlen, a hatgólos vereség is elég lenne a negyedik helyre.

Összegezve: Ha Magyarország nyer, döntetlent játszik vagy kevesebb mint öt góllal kap ki Fehéroroszországtól, akkor megvan a harmadik hely. Ha öt vagy hat góllal kapnánk ki, akkor negyedik helyen jutnánk tovább, ennél súlyosabb vereség esetén pedig csomagolhatna válogatottunk.

Húsvéti kvíz: Ön tudja a választ az ünneppel kapcsolatos kérdéseikre?

Stana Alexandra elmondta, ki most az egyetlen férfi az életében

A dokik azt mondták, csak megfázott: napokkal később elhunyt a tündéri négyéves kislány