Létrehozva: 2017.02.11.

Õszinte vallomás, ezért vonul vissza Fa Nándor

Nem tartja normálisnak, amit csinál, soha többet nem akar az óceánra kimenni. Õ lett minden idõk legidõsebb hajósa, aki egyedül megkerülte a Földet.

Fa Nándor a héten a nyolcadik helyen ért célba a Vendée Globe Földkerülő vitorlásversenyen. A magyar hajós a távot 93 nap 22 óra 52 perc és 9 másodperc alatt teljesítette, most az Origo készített vele exkluzív interjút, ahol bejelentette visszavonulását.

Azt hiszem, ennyi volt nekem, lezártam a pályámat, jöjjenek a fiatalok!

Ezekkel a szavakkal közölte a 63 éves Fa Nándor, hogy nem folytatja a pályafutását. Elmondta azt is, hogy inkább hegyet mászik, biciklizik, kajakozik, de többet nem fog vitorlásversenyeken indulni.

Hogy még egyszer kimenjek az óceánra? Azt már nem!

Bár versenyzőként nem fog többször indulni, szívesen segít a fiataloknak megtanulni a szakma fortélyait.

Amit az elmúlt hónapokban csináltam, az nem normális!

Az óceáni tudásomat nehezebb átadni. Már jelezték itt fiatalabb francia versenyzők, hogy a következő versenyre szeretnék, ha segítenék nekik felkészülni. Ez hatalmas megtiszteltetés, nyitott is vagyok rá.”

Brutális, 43 fok feletti kánikulára és pusztító viharokra készülhetünk Budapesten

Meglepő titkot árul el a házasságáról Vilmos herceg

Félreértette a pincér a nő rendelését, volt is meglepetés, amikor megérkezett az étel

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó

Káposztás kofta, sült szeretetgolyók fűszeres paradicsommártásban -receptvideó (hirdetés)