Létrehozva: 2023.04.19.

Dzsudzsák Balázs a folyosón balhézott, eltiltotta az MLSZ

A korábbi válogatott játékost 3 meccsre tiltották el.

Április 14-én a Debreceni VSC a Puskás Akadémiát fogadta a hazai pályán, azonban nem volt balhé mentes a meccs, sorozatos dulakodás fojt a játékidő alatt. Az igazi kakaskodás azonban csak a lefújás után kezdődött el igazán. A Debrecen egyik játékosát Ferenczi Jánost kiállították még a játék ideje alatt, azonban az öltözőfolyosón továbbra is fojt a szájkaraté, így három meccsen eltiltást kapott az MLSZ Fegyelmi Bizottságától. Ezután pedig a csapatkapitány Dzsudzsák Balázst is megbüntették 2 meccses eltiltással a "az öltözőfolyosón tanúsított sportszerűtlen magatartása miatt."

Dzsudzsák Balázs eltiltás
Nem volt nyugodt mérkőzés a két csapat között /Fotó: dvsc.hu

A mérkőzés alakulása adott okot a vitára, ugyanis egészen a 88. percig 0-0 volt a meccs állása, úgy tűnt, hogy egy unalmas döntetlen eredmény fog születni, azonban a bíró tett róla, hogy másról legyen emlékezetes ez a mérkőzés. 10 sárgát osztott ki ugyanis a meccs közben, a 88. percben pedig a második sárgával - ami így pirossá vált - kiállította a Debrecen játékosát. Ráadásul a meccs során a 76. percben 11-est ítélt meg a játékvezető a Lokinak, azonban a VAR-vizsgálat elvette, így érhető mitől volt még idegesebb a hazai csapat.

A Puskás Akadémia pedig az emberelőnyt kihasználva a 94. percben rúgott góllal nyerte meg a mérkőzést.